טלפון: 050-5236259 | 050-5396611
תיקון נזילות

תיקון-נזילותתיקון נזילות– המדריך המלאה

להלן שלבים מרכזיים עבור מי שנדרש לבצע תיקון נזילות באופן עצמאי. ראשית נציין כי נזילות יכולות להתחיל או בברז יחיד או בבטרייה. כלומר באותם הברזים המגיעים עם ידית אחת או שתיים שנפתחים באמצעות סיבוב הידית. בדרך כלל הסיבה לנזילה נעוצה בהתייבשות הגומייה או האטם, וקיימת אפשרות גם להחליף אך ורק את הגומייה, אולם חלק מאנשי המקצוע יעדיפו להחליף את כל ראש הברז במסגרת תיקון נזילות. ראשית יש להקפיד על סגירת ברז המים הדירתי כדי להימנע ממצב של שיטפון בבית.

שלבים ראשונים

אם בתוך הדירה לא קיים ברז ראשי, ניתן לסגור את הברז הממוקם בצמוד לשעון המים הדירתי. בשלב הבא יש לפתוח את הברז ולתת למים לזרום, כדי לשחרר לחץ ועל מנת להבחין כי אין זרימה של מים בתוך הצנרת. לאחר מכן יש לשחרר את ידית הברז. ברוב הידיות, קיים במרכז סוג של כפתור שמכסה בורג קטן, יש להוציא את הכפתור ולפתוח את הבורג שנמצא במרכז של הידית באמצעות מברג רגיל. עם שחרור הידית והוצאתה יתגלה ראש הברז שעשוי מפליז.

שחרור ראש הברז

קיימים שני סוגים של ראש ברז, הראשון הוא בעל ראש מרובע והשני בעל ראש עגול ומשונן. הראש המרובע נחשב לעמיד יותר ברוב המקרים. בכל אופן יש לוודא מהו ראש הברז הקיים בדירה, כלומר האם הוא מרובע או משונן. בנוסף קיימות ידיות שמותאמות לראשי ברז מרובעים ומשוננים. לאחר שגילינו מהו סוג הראש שיש להתקין בברז, יש לפרק את הראש הקיים באמצעות שימוש במפתח שבדי או כל מפתח אחר. ישנו מקום מיוחד למפתח על הראש עצמו, ויש לשחרר את הראש נגד כיוון השעון.

חיזוק ראש הברז

לאחר מכן יש לקחת את הראש החדש ולוודא כי ישנו אטם פיבר על ההברגה או אטם גומי. לא צריך להשתמש בפשתן או בטפלון. יש לחזק לאחר מכן את ראש הברז באופן ידנו ולחזקו בשנית על ידי המפתח בכיוון השעון. עדיף להכניס את הידית למקומה מבלי לחזק אותה או לסובב אותה עם כיוון השעון כדי שבפתיחה הבאה של הברז המים לא ישפריצו ממנו לכל עבר.

נופר אינסטלציה

נופר אינסטלציה הוא עסק שמספק ללקוחות מענה זמין במשך 24 שעות ביממה ובמחירים הוגנים ונוחים לכל כיס. העסק צבר ניסיון רב בכל סוגי עבודות האינסטלציה של למעלה מעשרים שנים. אנו שמחים להעמיד לרשותכם סל שירותים נרחב דרך מתן יחס אישי, אדיב ומקצועי.